Πάτησε γκάζι στην επανάληψη ο Ποσειδώνας - greekhandball.com

Πάτησε γκάζι στην επανάληψη ο Ποσειδώνας

Την 3η νίκη του  πανηγύρισε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου με 22-19 απέναντι της Νέας Ιωνίας σε αγώνα της 4ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α2 Eθνικής ανδρών. Η Νέα Ιωνία στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο , στο οποίο και προηγήθηκε, όμως στην επανάληψη ο Ποσειδώνας εμφανίστηκε πολύ καλύτερος μετά το 35' και πήρε τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν χέρ-χέρι στο σκορ με την ομάδα της Νέας Ιωνίας να έχει καλυτέρα πάτημα στο γήπεδο και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 10-12.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι διεύρυναν την διαφορά τους στα πέντε (5) τέρματα και  προηγήθηκαν  10-15 στο 34’.  Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα του Χατζηκωνσταντίνου βάζοντας ενέργεια στο παιχνίδι και με μπροστάρη  τον Βλαχογεώργο στο τέρμα, έκανε ένα σερί 9-0  και προηγήθηκε 19-15. Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε νικητή τον Ποσειδώνα με 22-19.

Για τους γηπεδούχους  ξεχώρισαν ο Βλαχογεώργος στο τέρμα και  Χατχηκωνσταντίνου με 6 τέρματα. Ενώ για τους φιλοξενούμενους  Βαλούρδος και Λουκιδέλης από 5 τέρματα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 22-19
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 6-7, 7-9, 9-10, 10-12 (ημχ.) 11-15, 13-15, 18-15, 19-15, 22-19, 22-19

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ(Κων/νος Χατζηκωνσταντίνου):  Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 5, Γκίκας 1, Δημητρόπουλος 1, Κάπης 2, Τυφτικίδης, Σταματίου, Δώδας, Πλιακούρας, Γραμματικόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου 6,Κουτσόπουλος,Παλαιολόγος,Βασιλειάδης 5,Ρουμελιώτης 1.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Μπένιας): Τηνιάκος, Μπίλιος 2, Κούτσης 2, Βαλούρδος 5, Κώστας, Λουκιδέλης 5, Γκλαβόπουλος 1, Μπένιας, Συμεωνίδης, Ιατρίδης 1, Οικονόμου 1, Μπίλος 2, Κωνσταντέλαος, Γκούλης, Κουσκουλιάνος, Ξηρός.

Διαιτητές: Καραπάνος-Αβράμης, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 0/1-0/2