Νίκη με Φοίβο και ισοπαλία με τη ΧΑΝΘ για τη Δράμα 86 - greekhandball.com

Νίκη με Φοίβο και ισοπαλία με τη ΧΑΝΘ για τη Δράμα 86

Ισοπαλία 25-25 στο δεύτερο φιλικό με ΧΑΝΘ στην Θεσσαλονίκη. Μετά την πολύ καλή εμφάνιση και νίκη στο Φιλικό του Σαββάτου με τον Φοίβο στη Θεσσαλονίκη,στο οποίο επικράτησε με 18-26 , την Κυριακή η δραμινή ομάδα αγωνίστηκε χωρίς τους Θωμίδη Κουρουτζίδη Μαλαμίδη και με μέτρια εμφάνιση αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 25-25 (ημίχρονο 10-9).

Για μια ακόμη φορά ο Σάκης Βαλαβάνης έδωσε χρόνο σε όλους τους παίκτες και με τον Γουργούμη να αγωνίζεται 15'. Η ομάδα έδειξε στοιχεία κόπωσης και έλλειψης συγκέντρωσης σε αυτό το φιλικό κάτι που είναι φυσιολογικό αυτή την περίοδο λόγω κόπωσης.

Την ερχόμενη εβδομάδα η προετοιμασία περιλαμβάνει δύο ακόμη διπλές προπονήσεις ενώ από το ερχόμενο Σαββατοκύριακο θα βρεθεί στην Θεσσαλονίκη για ένα ακόμη τουρνουά με αντιπάλους ΠΑΟΚ Φίλιππο και Πυλαία.