Β Εθνική: Νίκη του Αθηναϊκού με τον Πανιώνιο - greekhandball.com

Β Εθνική: Νίκη του Αθηναϊκού με τον Πανιώνιο

Ο Αθηναϊκός ήταν ο νικητής του ντέρμπι της Β Εθνικής. Η ομάδα του Γιώργου Ζαχαράκη, μετά την ήττα στο Κορωπί, επανήλθε στις νίκες, επικρατώντας με 21-19 του Πανιωνίου

Μετά απο ενα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έχτισαν μια διαφορά 3-4 τερμάτων στην επανάληψη, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με σκορ 21-19.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 21-19

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-3, 5-3, 6-4, 6-7, 9-8 (ημχ.), 11-9, 13-10, 15-12, 18-14, 18-16, 21-19
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Ζαχαράκης): Μπαξεβάνης, Διαμαντάκος 1, Γραμματικόπουλος, Κραουνάκης 2, Τζαναβάρης, Πούλιος, Κοντογιώργος 5, Ντόντος, Γύθουας, Βαζούκης, Δικηγόρος, Δρόσος, Ξαγοράρης, Νικολάου 3, Μαρούλα, Τσικριτέας 9
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αντώνης Κατσάρας): Χαντζής, Κυριακίδης, Λάζαρης 3, Ζαφειράκος 2, Νικολόπουλος 2, Δριμάλας 2,  Γκότσης 2, Ρούντος, Μωρΐτης, Παπαδόπουλος, Ιωαννίδης 5, Μπλαχούρης 3, Αργυρός, Τζάνος, Κουμασίτης, Γκόρο.
Διαιτητές: Τσάκωνας – Μαυρίδης Δίλεπτα: 8-7 Πέναλτι: 2/4-1/3