Α2 γυναικών: Πέρασε από το Αίγιο ο Αθηναϊκός - greekhandball.com

Α2 γυναικών: Πέρασε από το Αίγιο ο Αθηναϊκός

Με τη νίκη έφυγε από το Αίγιο ο Αθηναϊκός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 γυναικών.

Οι παίκτριες του Γιάννη Βαρελτζή μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα το οποίο έφτασε τα 7 γκολ στο ημίχρονο (7-14).

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τις φιλοξενούμενες να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με σκορ 16-25.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ- ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 16-25

Πεντάλεπτα: 1-1, 1-4, 4-7, 5-9, 5-13, 7-14 (ημχ.), 9-16, 11-19, 13-21, 13-23, 14-25, 16-25
ΣΕΡΙΦΑΤΟ (Τάκης Καρακίτσος): Κυριακοπούλου, Πίκουλα, Παπαδοπούλου, Καρακίτσου Αν. 2, Γιαννιώτη, Ρώση, Αυγέρη 2, Λουμπαρδιά, Παύλου 1, Παπανικολάου 1, Αποστολοπούλου, Αγγελοπούλου 8, Σιάσου, Μαρκουλά, Θανοπούλου 2, Χάλα.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιάννης Βαρελτζής): Πολυμέρη Α., Μακρόγλου, Κουτρουμπά 3, Παπουτσιδάκη 5, Καρύδη 8, Ταράση, Φάνταγμα, Μπασόλι 3, Βαφειάδου, Μπαράκου 1, Τρίψα, Μπέγκα 5, Πολυμέρη Αν., Μάστορη, Συκιωτάκη.

Διαιτητές: Αβράμης- Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 3/5-2/4
Κόκκινη: 59:46 Μπαράκου (παρεμπόδισε εκτέλεση ελεύθερης ρίψης- δεν κρατήθηκε δελτίο)