Α2 ανδρών: Παρθενική νίκη για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Παρθενική νίκη για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου

Την παρθενική του νίκη στην φετινή σεζόν σημείωσε ο Ολυμπιακός Κερατσινίου. Επικράτησε με 31-27 του Εσπέρου και πήρε τους πρώτους του βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, προσπάθησαν να ξεφύγουν στο πρώτο ημίχρονο όταν προηγήθηκαν με 12-8 στο 20' αλλά ο Έσπερος "φρέναρε" το ξέσπασμα των γηπεδούχων και επέστρεψε στο ματς για να λήξει το ημίχρονο με 14-13.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ολυμπιακός πήρε και πάλι το πάνω χέρι, δημιούργησε μια διαφορά 6-7 γκολ και έφτασε χωρίς να κινδυνεύσει στην
πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα επί ενός αντιπάλου με τους ίδιους στόχους.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 31-27
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 9-7, 12-8, 12-12, 14-13 (ημχ), 17-14, 20-16, 23-16, 25-19, 29-24, 31-27
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Νικόλαος Δρέττας): Ανδριώτης, Καραγκούνης, Πετράκος 9, Παπαδημητρίου, Λοπαρνάκης 5, Ζαφειράκης, Νάκος 1, Τσακίρης 3, Ματθιάδης 12, Ξενίδης, Κωστόπουλος, Μανωλίτσης, Πορτογλής, Τυμπάμπογλου, Νόρεου 1.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ : Μητράκος, Παπαδημητρίου, Μπακαβέλος 5, Γκλαβόπουλος, Δαλέκος 3, Σιατιρλής 1, Μπανιάς, Λάλας 1, Ξανθόπουλος 1, Νικολαϊδης, Κοντούλης 9, Θεοδοσόπουλος 4, Πολλάκης, Καλλονιάτης, Μάνθος 3.
Διαιτητές: Βήτας-Σκλαβενίτης. Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 2/5-4/7