ΕΣΧΑ παίδων: Έχασε βαθμό αλλά διατήρησε το αήττητο ο ΙΕΚ Ξυνή - greekhandball.com

ΕΣΧΑ παίδων: Έχασε βαθμό αλλά διατήρησε το αήττητο ο ΙΕΚ Ξυνή

Διατήρηση του αήττητου για την ομάδα των παίδων του ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι., φέρνοντας ισοπαλία με την ομάδα του Πανελληνίου με σκορ 24-24 για την 8η αγωνιστική, διατηρώντας την πρώτη θέση στην βαθμολογία για τις θέσεις 1-8.

Από την αρχή του παιχνιδιού η ομάδα των ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. διατηρούσε τον έλεγχο προηγούμενη, κλείνοντας το ημίχρονο στο συν τρία με 11-14. Στην επανάληψη η ομάδα του Πανελληνίου κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ και έχοντας απέναντί της σε πολύ καλή ημέρα τον τερματοφύλακα του ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Σακαλόγλου) που πραγματοποίησε τρομερές επεμβάσεις
διατηρώντας το προβάδισμα των φιλοξενούμενων με ένα γκολ 23 – 24, έως και 30 δεύτερα πριν το τέλος. Στο 59:37 η ομάδα των ΙΕΚ ΞΥΝΗ δέχθηκε κόκκινη κάρτα και με τον νέο κανονισμό δόθηκε ρίψη 7 μέτρων στους γηπεδούχους, που ισοφάρισαν σε 24 – 24.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. - IΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι : 24-24
Πεντάλεπτα:3-2,5-5,6-8,8-9,9-12,11-14(ημχ),14-16,16-17,18-19,19-21,20-22,24-24.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ (Κοτελίδας): Καραγκιοζίδης(5), Μπεκιάρης(3), Τυφτικίδης(2),  Βιβα, Χρυσικός(3), Σιγαλός, Qesari(6), Ασλανίδης, Μαυρομάτης, Φέρτης, Βούλγαρης, Αθανασιάδης(2), Ζωγραφίδης(3).

IΕΚ ΞΥΝΗ (Μπούνας): Κιαρτζίδης, Λόλας(6), Τσανίνος(3), Παπαντώνης(1), Σιδηρόπουλος, Μάΐνας(3), Λιάπης(3), Τραπεζάρης, Βέργος, Σακαλόγλου, Στυλιανέλης(2), Γιαννέτος(6).

Διαιτητές :Τσάμος-Γιαβρούτας,Δίλεπτα:5-3, Αποβ.: 0-1,Πέναλτι:1/2,4/4