Β εθνική: Εύκολη νίκη για την Καστοριά - greekhandball.com

Β εθνική: Εύκολη νίκη για την Καστοριά

Εύκολο απόγευμα για την Καστοριά, που επικράτησε του Γ.Σ. Αρτας "Ανω Πολη με 27-16. Το παιχνίδι ξεκίνησε με της δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το 10' λεπτό (6-5). Από εκεί και μετά η ομάδα του Ηλία Αναστασίου με πολύ καλή άμυνα και απόδοση του τερματοφύλακα της Πούλιου έχτισε μια διάφορα 6 τερμάτων και έκλεισε το ημίχρονο με το σκορ να διαμορφώνεται στο 14-8. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να ελέγχουν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, απέναντι στην ομάδα της Άρτας που αγωνίστηκε με σημαντικές ελλείψεις.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν τον αγώνα αγωνίστηκαν τα τμήματα μινι, παμπαίδων Β και Α, των δυο
συλλόγων, με την ομάδα της Άρτας να επικρατεί και στους τρεις αγώνες.

Α.Ο.Α. Καστοριάς - Γ.Σ. Αρτας "ΑΝΩ ΠΟΛΗ" 27-16

5λεπτα : 1-1, 5-2, 6-5, 10-5, 11-5, 14-8 (ημιχρ) 17-10, 20-11, 23-13, 24-13, 26-15, 27,16 (Τελ)

Α.Ο.Α. Καστοριάς: Πουλιος ,Σαλαγιαννης, Αναστασιου 5, Τερζογλου 2, Τζιφονωντας1,
Κωνσταντινιδης 3, Τασιος 1, Γκαναρας 3, Σουκαλοπουλος 4, Δοκαλος 6, Τουλιος 1, Παπακωστας, Τσιφλικιοτης 1, Γκογκου,Μασκαλιδης

Γ.Σ. Αρτα :Παντουλας, Δελικούρας 2, Μόσχος, Μηλιώνης 1, Μακρής 11, Μπεκας, Βαρελης, Γιαμουρης, Γιαννακας 2, Νασιουλας, Θανασης, Γκουβελος, Σαλαμουρας, Demce, Ντεμτσε,

Δίλεπτα: 4/2, Ρίψεις 7 μέτρων: 1/1 - 4/2