Ακόμα μια νίκη για τον Πρωτέα Άρτας - greekhandball.com

Ακόμα μια νίκη για τον Πρωτέα Άρτας

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τον Πρωτέα Άρτας, αυτή τη φορά επί του Ζαφειράκη Νάουσας με 34-26. Οι παίχτες του Γιάννη Αρβανίτη, πήραν από την αρχή το προβάδισμα διατηρώντας μια διαφορά 3 τερμάτων από τους φιλοξενούμενους μέχρι το 25' όταν το σκορ ήταν 12-9. Στο τελευταίο πεντάλεπτο για το ημίχρονο, οι παίχτες του Πρωτέα ανέβασαν κι άλλο την απόδοση τους, διευρύνοντας τη διαφορά στα 5 τέρματα, πηγαίνοντας στο ημίχρονο προηγούμενοι με 16-11.

Στο δεύτερο μισό, ο Πρωτέας μπήκε πολύ δυνατά και με ένα επιμέρους σκορ 11-4 καθάρισε ουσιαστικά το ματς, με τον Ιάκωβο
Ιλερή να είναι σε εξαιρετική μέρα, σκοράροντας για δεύτερο σερί ματς διψήφιο αριθμό τερμάτων (10).  Η διαφορά έδωσε την ευκαιρία στον κο Αρβανίτη να ρίξει όλους τους νεαρούς παίχτες στο παιχνίδι το οποίο, έληξε με τελικό σκορ 34-26.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 34-26
Πεντάλεπτα : 2-1, 5-3, 7-4, 10-7, 12-9, 16-11 ημιχ, 19-12, 22-13, 27-14, 28-16, 31-20, 34-26 τελικό

Α.Ο. Πρωτέας Άρτας (Αρβανίτης) : Τσούλος, Τσέλιος Π. (4), Ρίζος, Κεσίδης (2), Ντάλλας (2), Κίτσος (2), Τσέλιος Ν. (5), Γιολδάσης, Κώστας, Τσέλιος Γ. (4), Ιλερής (10), Γεωργαλής, Μπίζγκα (4), Μπισκανάκης, Τσάκαλος, Κωνσταντίνου (1)

Γ.Σ.Ν. "Ζαφειράκης"  : Βλάχος (6), Ρότζιος (3), Χατζηγεωργίου (1), Διδασκάλου, Καραβίτης (2), Μαυροδουλάκης (4), Τζουβάρας (3), Κορωνάς (5), Καραμπέλκος, Μαυρίδης, Δεληχρήστος (2), Χαλάτσης, Κορωνάς Θ., Δεληχρήστος Α., Τσιγαρίδας

Διαιτητές : Χασκής Θανάσης - Τσατσαρώνης Δημήτρης