Α2 ανδρών: Πρεμιέρα με νίκη για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Πρεμιέρα με νίκη για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου

Με τον καλύτερο τροπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του Ολυμπιακού Κερατσινίου κερδίζοντας 32-27 την Αναγέννηση Βύρωνα στο παιχνίδι της πρεμιέρας του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, που διεξήχθη το Σάββατο στο κλειστό γυμναστήριο σιταποθηκών στο Κερατσίνι.

Σε ενα κατάμεστο γήπεδο, η ομάδα του Γιάννη Ανταλή πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ για να κλείσει το ημίχρονο με 14-11. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το ρυθμό του παιχνιδιού, βρίσκοντας λύσεις στις προσπάθειες των
φιλοξενούμενων να αντιδράσουν. Το τέλος του αγώνα βρήκε τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν μια σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, με σκορ 32-27.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 32-27
Πεντάλεπτα: 2-0, 6-3, 9-4, 11-6, 12-9, 14-11 (ημχ).17-14, 20-15, 23-18, 27-21, 31-23, 32-27 τελικό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ : (ΑΝΤΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ) Σαμαράς 10, Λοπαρνάκης 5, Πετράκος 3, Κουλακάρης 1, Δαλέκος 1, Νικολαϊδης, Παντελάκης, Μπαρμπαράκης 4, Τόμοβιτς, Φωτόπουλος, Τσακίρης, Καραγεώργος, Ματθιάδης 8, Ντεμα, Τυμπάμπογλου, Αγόρος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ) Ζαγγανάς, Μαυρομάτης 2, Γκλαβόπουλος 1, Τσερπές, Ξεσφίγγης, Στυλιανός 1, Παχης 7, Γερουλάνος 5, Οσσίνο, Τασούλας, Τσόρδας 1, Καλλονιάτης 3, Σιατιρλής 4, Κρανιώτης, Αποστόλου, Διακουμάκος 3.

Διαιτητές : ΒΗΤΑΣ - ΣΚΑΠΕΡΑΣ.   Δίλεπτα: 6-5. Πέναλτυ: 6/5 - 6/3.