Μεγάλη νίκη του Πανελλήνιου επί της ΑΕΚ - greekhandball.com

Μεγάλη νίκη του Πανελλήνιου επί της ΑΕΚ

Μια ακόμα μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πανελλήνιος που επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕΚ με 31-32. Από το πρώτο λεπτό ο Πανελλήνιος πήρε ένα προβάδισμα 0-3 με την ΑΕΚ να σκοράρει το πρώτο της τέρμα στο 7ο λεπτό. Στη συνέχεια όμως ανέβασε ρυθμό και ισοφάρισε τους φιλοξενούμενους στο 17' (8-8). Παρόλα αυτά ο Πανελλήνιος δεν το έβαλε κάτω και κάνοντας ενα σερί 3-9, πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με μια διαφορά ασφαλείας και το σκορ να είναι 11-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση παρότι μπήκε πιο σοβαρή κατάφερε να μειώσει δύο φορές στα δύο τέρματα, όμως οι παίχτες του Γιώργου
Ζαραβίνα πιο ψύχραιμοι κατάφεραν να φτάσουν σε μια σπουδαία νίκη γοήτρου με 31-32.

ΑΕΚ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ 31 - 32
ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ:1-4, 3-5, 7-8, 8-9, 8-14,11-17 ημιχ. 13-19, 17-22, 20-24, 24-27, 27-30, 31-32 τελ.

ΑΕΚ: (ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ - ΑΛΕΠΟΥΔΕΑΣ) ΜΠΑΚΑΟΥΚΑΣ 11, ΦΙΛΙΠΠΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 2, ΦΑΜΠΑΤΣ 3, ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ 8, ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ 1, ΧΑΤΣΙΚΑΣ 3, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ 3, ΦΙΛΗΣ, ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ, ΚΟΛΙΟΥΛΗΣ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: (ΖΑΡΑΒΙΝΑΣ - ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ) ΠΑΠΑΠΟΥΛΙΟΣ 4, ΚΡΗΤΙΚΟΣ 6, ΖΑΡΛΑΚΟΥΤΗΣ, ΑΣΒΕΣΤΑΣ 4, ΜΠΑΡΙΚΟΣ, ΧΙΩΤΕΛΗΣ 2, ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΣ, ΒΛΑΧΟΘΑΝΑΣΗΣ, MATOVIC 2, ΤΖΑΝΟΣ, ΤΣΕΥΛΙΚΟΣ 7, ΧΑΝΤΕΛΗΣ 4, ΓΚΛΑΒΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΟΛΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 1, ΣΤΟΥΜΠΗΣ 2.