Ζωντανά τα Βριλήσσια στο κυνήγι των πλει οφς (video) - greekhandball.com

Ζωντανά τα Βριλήσσια στο κυνήγι των πλει οφς (video)

Με οδηγό το μέγα πάθος που έβγαλαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο τα Βριλήσσια κατάφεραν να κερδίσουν με σκορ 27-25 το Σεριφάτο Αιγίου για δεύτερη φορά κατά τη διάρκεια της κανονικής σεζόν του πρωταθλήματος της Α2. Τα Βριλήσσια περιμένουν ένα συνδυασμό αποτελεσμάτων και θέλουν οπωσδήποτε τη νίκη στον τελευταίο ματς με τη Φθία Λαμίας, προκειμένου να διεκδικήσουν την πρόκριση στα play off, ενω το Σεριφάτο θα φιλοξενήσουν για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, τον πρωτοπόρο Άρη Νικαίας και χρειάζονται τη νίκη που θα τους δώσει την δεύτερη θέση της βαθμολογίας στα playoffs.

Tα Βριλήσσια μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν με 6-3. Άμεση ήταν η
αντίδραση του Σεριφάτου που με μπροστάρη τον Βλάντιμιρ Στόσιτς και τους Χατζηκωνσταντίνου και Βασιλειάδη κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενο με διαφορά δύο τερμάτων 9-11.

Στην επανάληψη, οι Αιγιώτες κρατούσαν το ισχνό προβάδισμα (ένα γκολ διαφορά), μέχρι και το 55ο λεπτό, που τα Βριλήσσια κατάφεραν να προσπεράσουν στο σκορ (23-22), προβάδισμα το οποίο και κατάφεραν να κρατήσουν έως το τέλος της αναμέτρησης, πανηγυρίζοντας μια σπουδαία νίκη με σκορ 27-25, που τους κρατάει ζωντανούς στο κυνήγι της προνομιούχου 4ης θέσης για τα play off ανόδου.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ _ ΣΕΡΙΦΑΤΟ 27-25
Πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 5-3, 7-5, 7-7, 9-11 ημιχ, 11-12, 14-13, 16-17, 19-20, 23-22, 27-25.

ΕΣΝ Βριλησσίων (Ν. Εργαζάκης): Πάλλης, Τσικογιαννόπουλος 3, Ντούσικος 6, Λάγιος Β., Γαλανάκης 5, Κατσαρός, Κάτρης, Νικολακόπουλος 2, Κλεώπας 6, Καμπουρέλης 1, Κότσιρας, Λιάλιος Α. 1, Σομπιρακούλ 3, Δραγάζης, Σταύρου, Τσιβρανίδης.

Σεριφάτο(Χατζηκωνσταντίνου Κ.): Τσουρέκης , Παπαπαύλου, Χατζηκωνσταντίνου Α. (1), Ζάτσε, Αλεξόπουλος(2), Ξηρός (2), Βύρλος Β., Βασιλειάδης (5), Διαμαντόπουλος, Κολοκυθάς, Στόσιτς(6), Νικολόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου Ν.(7), Γιούπης (2), Γιαννόπουλος.