ΕΣΧΑ Εφήβων: Έκτη συνεχόμενη νίκη για τον ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Έκτη συνεχόμενη νίκη για τον ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ

Συνέχισε το σερί  του με  την 6η συνεχόμενη  νίκη του ο Δικέας αυτή την φορά στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Κερατσινίου .Νευρικό ξεκίνημα στο πρώτο 15΄ και για τις δύο ομάδες  με την φιλοξενούμενη ομάδα να ανεβάζει την άμυνα της και  να  δέχεται  στο διάστημα 15’-30’ μόνο 1 γκολ κλείνοντας  το ημίχρονο προηγούμενη με διαφορά  6 τερμάτων και σκορ 6-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοση  του  πετυχαίνοντας  τα διπλάσια
τέρματα αλλά η ομάδα του Κώστα Μπούνα διατήρησε  σε ‘όλη την διάρκεια του αγώνα σταθερό προβάδισμα με διαφορές  7 και 8 τερμάτων με το τελικό σκορ να κλείνει στο 18-27.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ  18-27
Πεντάλεπτα:3-2,3-2,5-4,6-8,6-11,6-12(ημ),9-14,11-18,12-20,14-21,16-24,18-27
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ: Καραμπουρνιώτης 6,Ηλιόπουλος  2,Παπαδάκης, Κουτσόπουλος 4,
Μακρυγιάννης ,Μάινας 3, Δρίτσουλας 2, Ziu 1, , Μαρουλάς 3,Λιολιός ,Λεοντάρας(τ/φ),Λογοθέτης 2,Κολοκοτρώνης(τ/φ),Γιαννέτος 2,Μαντζώρος 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Ακρίβος, Σαρρής 1,Ζαφειράκης,Γερασίμου 3,Κεμερλής,Καμινάκης,Πετράκος 5,Καρδάσης,Κωνσταντινίδης 4,Νάκος 4,Σιδηρόπουλος 1.
Πέναλτι:4/3,7/5