Πέρασε κι από τον Βόλο ο Ηλυσιακός - greekhandball.com

Πέρασε κι από τον Βόλο ο Ηλυσιακός

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Β Εθνικής βρίσκεται ο Ηλυσιακός μετά τη νίκη στο Βόλο με αντίπαλο τον Εύρυτο με σκορ 17-28. Η ομάδα του Γιώργου Ζαχαράκη έκανε το 5 στα 5 και βρίσκεται στην πρώτη θέση με 10 βαθμούς

Ο Ηλυσιακός έλεγχε από την αρχή τον αγώνα παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα το οποίο διεύρυνε όσο περνούσε η ώρα για να λήξει το ημίχρονο με 8-17. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Εύρυτου, να είναι σαφώς καλύτεροι και να φτάνουν στη νίκη με 17-28.

Εύρυτος Βόλου - Ηλυσιακός 17-28

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 4-7, 6-10, 8-13, 8-17 (ημ), 10-18, 12-18, 12-21, 15-23, 16-26, 17-28.

Εύρυτος Βόλου: Κοζανίτης, Ευθυμίου 8, Θειακούλης 4, Γιάννιος, Παναγιωτόπουλος, Πίππης, Επιδέξιος, Πούλιος, Σταυρόπουλος, Γαλανός 3, Βαλκαμέλης 2, Κατσαρός, Μαλανδρινός, Παπαπροκοπίου, Παπούλιας.

Ηλυσιακός: Αποστόλου, Όσσινο 4, Τσερπές, Σοκόλης 1, Τσέτσος 2, Διαμαντάκος 4, Σουρβίνος, Τσεύλικος 1, Κοντογιώργος 3, Φώτος, Γιανναράς 9, Ιωαννίδης, Βερβερίδης, Ανδρεάδης 2, Βουζαλής, Κυριακόπουλος 2.