ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη στο τέλος για τον ΓΑΣ Καματερού - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη στο τέλος για τον ΓΑΣ Καματερού

Ο ΓΑΣ Καματερού ήταν ο νικητής του παιχνιδιού της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήφων της ΕΣΧΑ, επικρατώντας εντός έδρας τον Άρη Νικαίας με 30-28, σε ενα παιχνίδι που το αποτέλεσμα κρίθηκε στα τελευταία δύο λεπτά.

Το παιχνίδι ήταν σε όλη του τη διάρκεια αμφίρροπο. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ενα μικρό προβάδισμα μέχρι το 25' (15-14), όμως η ομάδα της Νίκαιας με αντεπίθεση στα τελευταία 5 λεπτά μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, προηγούμενη με 17-18.

Το ξεκίνημα της επανάληψης ήταν συνέχεια των τελευταίων λεπτών του πρώτου ημιχρόνου, με τους παίχτες του Τάκη Μελετάκου να παίρνουν στο 40' προβάδισμα 4 τερμάτων (19-23). Όμως η ομάδα
του Καματερού δεν τα παράτησε και με ενα επι μέρους 3-0, πλησίασε πολύ σύντομα στο γκολ στο 45' (22-23) και το παιχνίδι ξεκίνησε από την αρχή, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν γκολ-γκολ μέχρι το 58'. Στα τελευταία δύο λεπτά οι παίχτες του Παναγιώτη Μεσσήνη στάθηκαν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 30-28.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 30-28
5λεπτα: 2-2, 7-5, 10-8, 12-10, 15-14, 17-18 (ημιχ) 18-20, 19-23, 22-23, 24-25, 26-27, 30-28

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Π Μεσσήνης): Κοτυοπούλης 10, Μπαξεβάνης, Σαραντόπουλος, Γλάβας, Θεοφύλατος, Τεργκίνα 1, Σημισακάκης, Βορύλλας 14, Ζαχαρόπουλος, Φαλτσένας, Νάγκος 4, Κρανιώτης.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Π Μελετάκος): Terlecki (τ/φ), Γιαμπουράνης, Καραγκούνης, Παπαϊωάννου 3, Τόμοβιτς, Μαυρομάτης Δ, Αθανασίου 9, Ραγκούσης 1, Τόμσον, Παπαδημητρίου (τ/φ), Παπαδάκης 3, Ποδογοριανιώτης 4, Ταβλαρίδης 1, Ποταμούσης 7, Κρεμμύδας