ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη του Δούκα επί του Ιωνικού - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη του Δούκα επί του Ιωνικού

Ο ΑΣΕ Δούκα ήταν ο νικητής στην αναμέτρηση με τον Ιωνικό που διεξήχθη χθές το βράδυ στο κλειστό του Ιωνικού με τυπικά γηπεδούχους την ομάδα των εκπαιδευτηρίων, στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ εφήβων.

Η ομάδα του Σασα Ζιβούλοβιτς ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, επέβαλε  τον ρυθμό της, εξασφαλίζοντας μια διαφορά  από την αρχή κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 15-7. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα, με το τελικό
σφύριγμα των διαιτητών να βρίσκει τους παίχτες του Δούκα να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκόρ 33-20.

Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ Α.Σ: 33-20
Πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 8-4, 10-5, 12-7, 15-7 (ημ) 18-9, 21-10, 25-12, 27-14, 28-16, 33-20

Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ (Ζιβούλοβιτς): Κολλύρης Π (τ/φ) 1, Μούρτζινος(τ/φ), Λιάσκος, Αϊβαλιώτης 2, Κωστόπουλος 1, Νιντερέγγερ 6, Αποστολίδης 6, , Πολύζος, Κολλύρης Ν 7, Ραϊκόπουλος 4, Βελαώρας Κ, Κορακίδης, Καρόπουλος 3, Ζέπος 1, Καφούσης, Χουτόπουλος 2.

ΙΩΝΙΚΟΣ Α.Σ (Αποστολίδης): Νεράντζη 3, Μαρκοπουλιώτης 1, Σαραντάκης 1, Ανεμογιάννης 1, Γαραντωνάκης 5, Κοβάνης, Καπετανάκης, Σόκρι, Δρέλλας 4, Διμουλίνος 2, Σβετζούρης, Γενναίος, Λούτας, Σιατράς 1, Αμπατζόγλου 2.

Δίλεπτα: 2 - 2
Πέναλτι: 0/0 -1/1
Διαιτητές: Ψύλλος - Μπράμος