Τρίτη συνεχόμενη νίκη ο ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Τρίτη συνεχόμενη νίκη ο ΠΑΟΚ

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του μετά την ήττα-σοκ από τον Πανελλήνιο, πέτυχε ο Stoiximan.gr ΠΑΟΚ. Αυτή τη φορά εκτός έδρας απέναντι στον Αερωπό Έδεσσας με 25-28, σε μια έδρα που παραδοσιακά δυσκολεύεται. Εκτός της χαράς της νίκης, χαμόγελα προκάλεσε στο στρατόπεδο του Δικεφάλου και η επιστροφή Αλβανού και Κεσίδη.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Αερωπό να έχει σε πολύ καλή μέρα τον Χάρη Δέλιο, γεγονός που επέτρεψε στην ομάδα του Αερωπού να διατηρεί το προβάδισμα στο μεγαλύτερο
μέρος του Α ημιχρόνου, το οποίο τελικά έκλεισε ισόπαλο με 10-10. Διαφορετική ήταν η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, με τους παιχτες του Νίκου Γεωργιάδη να μπαίνουν δυνατά στο παιχνίδι, χτίζοντας μια διαφορά που κυμαινόταν μεταξύ 3-6 τερμάτων, την οποία κράτησαν σχετικά εύκολα, για να τελειώσει το παιχνίδι με σκορ 25-28 για τους νταμπλούχους.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΠΑΟΚ 25-28
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 5-4, 7-6, 7-8, 10-10 (ημχ.), 11-14, 13-17, 14-20, 18-22, 21-25, 25-28
ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π. 8, Γιόσμου 1, Βλάχος 3, Τζουβάρας Θ., Κράλλης 2, Θεοδωρόπουλος, Δέλιος, Δημάκης 4, Αποστολίδης 3, Κεχαγιάς, Βαφείδης, Μπαγγέας, Πίτος 1, Κυριάκου 3, Πουρδάνης.
ΠΑΟΚ (Νίκος Γεωργιάδης): Ζάγκας, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 3, Τσίλης 1, Νάση, Νικολαϊδης 7, Κοκκώνης 1, Τσαμουρίδης, Μπουκοβίνας, Πετρίδης 5, Αλβανός 7, Τσαναξίδης 1, Κωστακίδης 2, Καραγκιοζόπουλος, Τριανταφύλλου, Κεσίδης.
Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης,