Πέρασε από Πυλαία και βλέπει Αερωπό - greekhandball.com

Πέρασε από Πυλαία και βλέπει Αερωπό

Με μια σημαντική νίκη στις αποσκευές της, επέστρεψε από την Θεσσαλονίκη, μετά τον αγώνα της με την Πυλαία, ο Πρωτέας Άρτας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν από κοντά στο σκορ, με την Πυλαία να πηγαίνει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, προηγούμενη με 11-10. Κι ενώ όλοι περίμεναν μια αντίστοιχη εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, η παίχτες του Κύρου Σαράφη, παρουσιάστηκαν μεταμορφωμένοι και αφού πήραν σύντομα το προβάδισμα, δημιούργησαν
μια διαφορά που έφτασε μέχρι και τα 9 τέρματα, για να λήξει το παιχνίδι με τελικό σκορ με 21-29.

Στο στρατόπεδο του Πρωτέα, όλοι τώρα περιμένουν την επόμενη αγωνιστική στις 7 Μαρτίου, στο Δ.Α.Κ. Άρτας, με τον πρωτοπόρο του ομίλου Αερωπό, ο οποίος διατηρεί το απόλυτο των βαθμών.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 21-29
Πεντάλεπτα: 3-2, 4-3, 7-4, 8-7, 8-8, 11-10 ημ. 12-13, 15-17, 15-20, 17-25, 18-27, 21-29 τελ
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας: (Γούσιος) Μπεϊλής Ε. 3, Ευστρατίου Ν. Μ. Σιπόπουλος Π. 5, Κτσαρός Η., Κίτσος Γ., Σεβαστίδης Η. 1, Βραχιολίδης Α. 3, Μιχαηλίδης Χ., Αντωνιάδης Θ. 1, Αλατσατιανός Ι., Κουκμίσης Ν., Καλόμοιρος Ι. 1, Παπαγεωργίου Δ., Ανθομελίδης Γ., Ζαφείρης Μ. 4, Ανανιάδης Θ.  3.
Πρωτέας Άρτας : (Σαράφης) Μάκης Α., Τσέλιος Π. 5, Γεροδήμος Γ., Παπανδρέου Π., Ντάλας Σ. 5, Κίτσος Σ. 2,  Γιολδάσης Δ.,Τσούλος Η., Τσέλιος Γ. 3, Κώστας Σ., Βουγιάνοβιτς Β. 11, Μπίζγκα Ε. 2, Μακρής Κ. 1, Φωτίου Σ.

Διαιτητές: Κατσίκης – Μιχαηλίδης