Δύναμη η έδρα για τον Παναιτωλικό - greekhandball.com

Δύναμη η έδρα για τον Παναιτωλικό

Εκμεταλλεύτηκε την έδρα του ο Παναιτωλικός παίρνοντας τους δύο βαθμούς της νίκης απέναντι στον ΑΟ Ιωαννίνων. Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη μέχρι το 20ο λεπτό με τις ομάδες να πηγαίνουν γκολ γκολ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίχτες του Παναγιώτη Συράκου βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία και κατάφεραν να πάρουν βραχύ προβάδισμα τριών τερμάτων στο ημίχρονο με 10-7. Με το ξεκίνημα της επανάληψης οι παίκτες του ΑΟΙ μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με ενα επιμέρους σκορ 1:3 κατάφεραν να πλησιάσουν στο ενα τέρμα, αλλά αυτό δεν στάθηκε αρκετό αφού οι γηπεδούχοι
αφυπνίστηκαν και εκμεταλλευόμενοι και την απόδοση του τερματοφύλακα τους, αύξησαν σταδιακά την διαφορά για να φτάσουμε στο τελικό 26:20

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΟΙ 26-20
ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ: 0-1, 2-2, 3-4, 6-5, 8-5, 10-7 (ημ.), 11-10, 15-12, 17-15, 20-16, 23-18, 26-20 (τελ)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ (Συράκος):  Πυρπυρής, Μάνθος 5, Παπανίκος 5, Σωτηρόπουλος, Λιόκαυτος, Νταούρος, Γουργολίτσας 1, Ράικος Σ., Γιαννιώτης 1, Ράπτης, Μπαζούλας, Ράικος Κ. 2, Λαγός, Καπέλης, Λιανός 1, Γεωργίου 7
ΑΟΙ (Κ. Χαρίσης): Μέλλος, Γαρίδας, Ζαμπαλάς 4, Πατραμάνης 2, Βέργος 1, Τσολίγκας 3, Γεωργίου 7, Δρανόβαλης 2, Σίμος, Μιχαηλίδης 1, Σήτας, Πανταζής, Χαρίσης
Διαιτητές: Καραπάνος-Δημάκης