A1 γυναικών. ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗ ΔΡΑΜΑ - greekhandball.com

A1 γυναικών. ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗ ΔΡΑΜΑ

Ελπίδες Δράμας και Φίλιππος Βέροιας έμειναν στο 27-27, αν και μπορούσαν να κερδίσουν και οι δύο
Πολύ ωραίο ματς σε εξέλιξη έγινε στη Δράμα με τις Ελπίδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 27-27 με τον Φίλιππο Βέροιας στο ματς που έριξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών. Ο Φίλιππος προηγήθηκε 13-16 στο ημίχρονο, αλλά οι γηπεδούχες με ένα επιμέρους σκορ 8-1 πέρασαν μπροστά 21-17 στο 41’. Οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν και απάντησαν με δικό τους επιμέρους σκορ 7-1, ξαναπαίρνοντας κεφάλι 22-24 στο 50’ Οι Ελπίδες ισοφάρισαν 24-24 και το ματς πήγε γκολ- γκολ μέχρι το φινάλε. Η Μυτικοπούλου έβαλε μπροστά την ομάδα της Δράμας 27-26 στο 57’, η Μούρνου ισοφάρισε 27-27 για τον Φίλιππο στο 59’ και οι δύο ομάδες έχασαν από μία επίθεση και μαζί την ευκαιρία να κερδίσει
κάποια το παιχνίδι. «Ηταν ένα ερωτηματικό το τι θα αντιμετωπίσουμε. Στο 1ο ματς οι Ελπίδες πήγαν με 7 παίκτες στα Γιαννιτσά και στο δεύτερο δεν αγωνιστήκαν κόντρα στον ΠΑΟΚ. Στο πρώτο ημίχρονο προσαρμοστήκαμε γρήγορα, αλλά στις αρχές του δευτέρου κάναμε ένα κακό διάστημα. Ξαναβρήκαμε τις λύσεις, αλλά στο τέλος δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι για να πάρουμε το ματς», σχολίασε ο τεχνικός του Φιλίππου Κώστας Τούτσης.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΔΡΑΜΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 27-27
Τα δεκάλεπτα: 7-5, 10-11, 13-16 (ημχ), 20-18, 22-24, 27-27

ΕΛΠΙΔΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Παναγιώτης Παπαδόπουλος): Μυτικοπούλου 5, Ιλίεβα 8, Κουρατίδη, Μαυρουδή, Σαλονικίδου 1, Παναβότοβα 1, Ασλαματζίδου 2, Πασχαλίδου, Πηγάδα, Τσετανόφσκα, Βασιλειάδου 4, Ατανέφσκα 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κώστας Τούτσης): Κεμπάρη, Ματαρόνα 3, Τσαμούρα 1, Τσουρτσίδου, Γιαννοπούλου 1, Μούρνου 10, Χατζηγεωργίου 1, Καλαιτζόγλου 4, Σαμαρά, Καραφουλίδου 5, Καφετζοπούλου, Καρσανίδου 2, Κουτσογιαννίδου, Ζουμπουλίδου.

Διαιτητές: Μπέτμαν- Σαπανίδης, Δίλεπτα: 1-4,  Πέναλτι: 2/3-1/1.